Kryesore

Batuta e Ramës për Macron në Forumin e Paqes: Tani e kuptoj pse Putin do të të përqafojëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 11/11/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Forumin e Paqes në Paris. Kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili ka marrë i pari fjalën pas hapjes së Forumit, nuk ka hezituar të bëjë një batutë për presidentin francez pasi tha se kanë rreth 1 orë kohë për të biseduar.

Rama i tha presidentit francez Emmanuel Macron se është shumë kurajoz që vendos një afat kohor për organizmin e një forumi të tillë dhe se tashmë e kupton se përse presidenti rus Vladimr Putin dëshiron ta përqafojë.

“Së pari zoti president ju them që jeni shumë kurajoz të vini një afat kohor e të ftoni krerë shtetesh deri nga Amerikan Latine. Ju heq kapelen. Tani e kuptoj pse Putini tenton të të përqafojë”, tha Rama.

Pas