Kronikë

Bashkëpunëtor në vrasjen e Behar Sofisë, zbulohet roli i 45-vjeçarit në krim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:11 - 26/12/21 |
Opi Nion

Të tjera detaja janë zbardhur lidhur me rolin e 45-vjeçarit, Bujar Leza në vrasjen e biznesmenit Behar Sofia në shkurt të këtij viti.

Mësohet se Leza nga Larushku i Krujës kishte njohje me të arrestuarin tjetër si bashkëpunëtor Leonard Xhixha dhe së bashku kanë ruajtur lëvizjet e objektivit të sulmit Behar Sofia.

66-vjeçari Sofia u ekzekutua pranë Piramidës, në një zonë me lëvizje të shumta. Për ngjarjen janë arrestuar më herët 4 persona, Ernejt Shyti si ekzekutor dhe tre bashkëpunëtorët e tij Skënder Vathi, Leonard Xhixha dhe Xhuljano Visha.

Nga kamerat e sigurisë shihet se si autori i krimit ecën duke çaluar teksa ndjek biznesmenin Sofia ditën e ekzekutimit.

Ndërsa në videon e dytë, 24-vjeçari Shyti shihet teksa ndjek shënjestrën anës Lumit të Lanës, ku edhe e ka ekzekutuar me dy plumba./ Opinion.al

Pas