Aktualitet

Bashkëpunëtor në vrasjen e 2-fishtë në Laç, arrest me burg për Xhepajn


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 29/06/20 |
el ida

Gjykata ka vendosur arrest me burg për Ilir Xhepajn, bashkëpuntorin e Eduart Lamajt për vrasjen e 2-fishtë të 30 majit në Laç.

Xhepaj u arrestua ditën e djeshme në Astir, poshtë pallatit ku jetonte me qira.

Xhepaj ishte liruar nga burgu vetëm tre muaj më parë. Por gjithsesi ishte në kërkim prej 15 majit pasi kreu 2 atentate, të dyja në Laç, i pari plagosje dhe i dyti që çoi në vrasjen e Bujar Lika Hasanit dhe Paulin Gjergji Markut.

Po ashtu është arrestuar autori kryesor Eduart Lamaj i cili edhe ishte plagosur gjatë vrasjes, kurse në kërkim mbeten dy bashkëpuntorët e tjerë./Opinion.al

Pas