Kryesore

Basha vendos Enkelejd Alibeajn në postin e drejtuesit politik të PD në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 26/01/22 |
Opi Nion

Pasi Helidon Bushati tha lajmin se ka vendosur të dorëhiqet nga posti i drejtuesit politik të PD në Shkodër, është bërë i ditur edhe zëvendësuesi i tij.

Në një deklaratë, Partia Demokratikë informon se ka zgjedhur si Drejtues Politik të qarkut Shkodër Enkelejd Alibeajn.

Duke e konsideruar qarkun Shkodër si një nga qarqet më të rëndësishme për Partinë Demokratike, Kryetari i Partisë Demokratike ka vlerësuar se qarku Shkodër ka të domosdoshme drejtimin nga një funksionar i lartë i PD dhe ka zgjedhur si Drejtues Politik të qarkut Shkodër, Nënkryetarin e PD dhe Kryetarin e Grupit Parlamentar z. Enkelejd Alibeaj.

Duke falenderuar z. Helidon Bushati për rolin dhe përgjegjësinë e marrë në drejtimin e qarkut gjatë betejës elektorale të 25 Prillit dhe fokusimin e tij aktual tek beteja parlamentare kundër regjimit të korruptuar të Edi Ramës, Kryetari i PD shpreh bindjen se me drejtimin e ri politik, Partia Demokratike në Qarkun e Shkodrës do të jetë bastion i fuqishëm i PD dhe në krye të fitores së PD në gjithë Shqipërinë”-thuhet në deklaratë./Opinion.al

Pas