-U tha në Opinion

Basha: Stolia e një ministri do të mbulonte një muaj pagë të naftëtarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 17/09/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur mbrëmjen e së enjtes në një intervistë në emisionin “Opinion”, ku ka prekur edhe çështjen e naftëtarëve të Ballshit. Ndërsa foli për elementë korrupsioni në historinë e rafinerisë, Basha tha se me ardhjen e PD-së në pushtet, do të hetohet jo vetëm qeverisja socialiste, por edhe ajo e mëparshme.

“Ky është një element korrupsioni që nën qeverisjen time nuk do të kursejë asnjë, as në këtë qeverisje dhe as në atë para saj”, tha  Basha.

Duke folur për pagat e prapambetura të naftëtarëve, kryedemokrati tha se për të mbuluar  një muaj paga do të mjaftonte vlera e një stolie të një nga ministrat e qeverisë.

“ Rasti i naftëtarëve është një simptomë më e vjetër, ku korrupsioni ka arritur në elementë të paimagjinueshëm. Imagjinoni  që vetëm një stoli e një ministri të qeverisë do të mjaftonte për të mbuluar pagat e tyre për një muaj. Një pasuri që i  takon shqiptarëve dhe një komuniteti, që është shfrytëzuar në mënyrën më çnjerëzore. Në kurriz të këtyre njerëzve janë paguar 2 apo 3 individë  dhe paguajnë gjithë shqiptarët”./Opinion.al

 

 

 

 

Pas