Kryesore

Basha reagon për vrasjen e 8-vjeçarit:Jam i tronditur, këmbanë alarmi për shtetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 17/11/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dje në fshatin Greçalli, të Fierit, ku 8-vjeçari Mateo u vra nga fqinji i tij 38-vjeçar.

Basha shkruan se është i tronditur dhe i shpreh ngushëllimet familjes dhe të afërmve të 8-vjeçarit. Kreu i PD-së gjithashtu shkruan se kjo ngjarje është një këmbanë alarmi për strukturat e shtetit shqiptar.

Jam thellësisht i tronditur për ngjarjen e tmerrshme kriminale që i mori jetën një 8 vjeçari në Fier. Si prind, ndaj sot dhimbjen me prindërit dhe familjarët e Mateos dhe lus Zotin t’ua lehtësojë dhimbjen!

Ngushëllimet më të ndjera familjes dhe të afërmve!

Dita e djeshme, e cila jo për herë të parë na përballi me ngjarje të rëndë kriminale, është një këmbanë alarmi për të gjitha strukturat e shtetit shqiptar, për policinë, drejtësinë, shëndetësinë e kujdesin social. Duhet një vëmendje e shtuar ndaj çdo rasti, një strategji e re përballjeje përtej propagandës, që ngjarje të tilla të parandalohen pa qenë vonë”-shkruan Basha./Opinion.al

Pas