Aktualitet

Basha publikon fotot e protestës në Tiranë: Dhunë fashiste


               Publikuar në : 15:59 - 09/05/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social tuiter, disa foto nga protesta e sotme e zhvilluar në sheshin “Skënderbej”, ku mes akativistëve të shoqërisë civile dhe policisë, pati edhe përplasje.

Dhunë fashiste e ka cilësuar Basha këtë ngjarje, duke thënë se është përgjegjësi direkte e Ramës.

“Pasi i vjedh përditë dhe i gënjen me premtime boshe, Rama përdor dhunë fashiste kundër qytetarëve edhe sot në EuropeDay. Kjo dhunë barbare është përgjegjësi direkte e Ramës. Babëzia për të zhvatur TK është vepra e tij.Ky regjim po përdor edhe pandeminë për grabitjen e Teatrit Kombëtar dhe projektin e pastrimit të parave të krimit. Kalimi i TK në pronësi të kryebetonierit të mafias dhe dhuna fashiste ndaj protestuesve paqësorë është akt lufte i Ramës ndaj artit dhe qytetarëve shqiptarë”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas