Aktualitet

Basha poston foton me kampionen shkodrane: Optimizmin e saj e shoh ngado


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 17/03/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë vizitës së zhvilluar ditën e djeshme në Shkodër është takuar me Kismeten, sportiste dhe aktiviste, e cila ka marrë vlerësime kombëtare dhe ndërkombëtare.

Përmes një postimi në Facebook, kreu i opozitës teksa ka ndarë një foto me të thotë se optimizmin e kësaj të reje e ka parë kudo nga ka qenë në Shqipëri.

“E djeshmja ishte një ditë plot energji, entuziazëm dhe shpresë. Mes shumë takimesh të shkëlqyera, më la mbresë të veçantë biseda me Kismeten. Sportisten e shkëlqyer, aktivisten dhe vajzën me kurajë dhe besim që mes shumë vështirësive ja ka dalë të marrë vlerësime kombëtare e ndërkombëtare. Optimizmin dhe shpresën e saj për një Shqipëri më të mirë e shoh ngado në Shqipëri. Kudo që kam qenë, në çdo qytet e fshat, në çdo cep të Shqipërisë fryn era e ndryshimit. Të gjithë së bashku do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do të fitojë”, tha Basha./Opinion.al

Pas