Kryesore

Basha pas vrasjes në Elbasan: S’ka banda dhe shitblerje votash të na ndalë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 21/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur pas vrasjes së ndodhur në Elbasan se e refuzon dhunën.

Në fjalën e tij, Basha nuk e përmendi konkretisht ngjarjen e ndodhur sot në Elbasan, por tha se “nuk ka forcë, banda dhe shitblerje votash te na ndalë”. Kryedemokrati deklaron se do e mbrojë demokracinë me çdo çmim.

 “Nuk ka forcë, banda dhe shitblerje votash te na ndalë. Ne e refuzojmë dhunën, por ne do ta mbrojmë demokracinë me çdo çmim.  Fitorja ka zbritur në zemrat tuaja,” deklaroi Basha./ Opinion.al

Pas