Aktualitet

Ngjarja në Vlorë, dëshmitari:Qëlloi me armë drejt lokalit, ishte me kapele


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 21/04/21 |
Opi Nion

Ka folur për mediat dëshmitari i cili ka parë personin që qëlloi me kallashnikov në  drejtim të lokalit në fshatin Poro në Vlorë.

Ai thotë se autori ishte i veshur me xhup të zi, me syze dhe kapele. Edhe dëshmitari i ngjarjes ishte i ulur në lokalin që ra pre e sulmit, ku fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

Dëshmitari thotë se në fillim mendoi që autori mund të kishte qenë polic kufiri, ndërsa shprehet se nuk ka asnjë dijeni për ngjarjen.

“Për të hapur derën shikonte andej shikonte këtej, dera hapur ishte. Ishte me syze dhe kapele, një person pashë unë. Unë e pandeha për polic të kufirit me kallash ai dhe bredh, dil këtej e dil andej. Nuk foli asnjë llaf, Qëlloi aty në drejtimin që është e llogaritur që plumbi mund të kapë në kraharor o në kokë, drejtpërdrejt në lokal, në lokal isha unë dhe i zoti i lokalit. Një karikator i gjithi 28, atje janë vrimat. Ne ikëm me vrap, ai ishte në këmbë, nuk pamë makinë, nuk foli fare iku siç ikën një njeri normal. Nuk tha asgjë. Kishte veshur xhup. Në atë moment që sheh armën vëren armën. Xhupi dukej si i zi. Nuk di fare asgjë për motivet, nuk kam asnjë dijeni, unë jam hallexhi, mezi nxjerr bukën e gojës. Nuk di fare për këto gjëra, as me politikë merren as me gjë nuk merrem”.-tha dëshmitari i ngjarjes./Opinion.al

Pas