Te Fundit

Basha: Ja si i ndau Rama paratë tek Gjici, Ndreu, Abazi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 20/10/15 |
b.f

TIRANE- Lideri demokrat tha se kryeministri bën estradë me OSHEE, duke tentuar të fshehë milionat e përfituara nga tenderat. “5 miliardë lekë ia japin ndërtuesit të Ramës dhe ai ka dy javë që e mbron dhe pse opozita e denoncoi që tenderi ishte i paracakuar. 859 milionë lekë ia dhënë Safet Gjicit, kandidatit për Bashkinë e Kamzës. 340 milionë ia dhanë Pjerin Ndreut. Miliona ka marrë kompania e ministrit Ilir Beqaj. 970 milionë ka marrë Sadri Abazi. Kjo është vetëm maja e ajzbergut”, deklaroi Kreu i PD-së, tha thënë detaje se çfarë janë këto tendera të përfituara nga deputetë-biznesmenë apo njerëz pranë së majtës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas