Politikë

“Basha është Gjino”, Rama: Berisha është lideri real i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 01/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama nuk e konsideron kryedemokratin Lulzim Basha lider të Partisë Demokratike.

Një intervistë televizive, Rama tha se lideri reali i PD është ish-kryeministri Sali Berisha. Kryeministri tha se vetëm Berisha mund ta largojë Bashën nga PD.

Në kuadër të fushatës elektorale, kreu i qeverisë shprehet se nëse PD drejton qeverinë, procesi i vaksinimit kundër COVID-19 dhe rindërtimi nuk do të vazhdojë.

 “Nuk kam ardhur këtu për të përfaqësuar një palë, por jam kreu i një pale. Publiku do të gjykojë jo ti. Ish kryeministri lideri real i partisë Sali Berisha, nëse bën një postim që ta heqë Lulin nga posti, Luli del nga godina e shqupit të nesërmen. Ai bën thirrje mos u vaksinoni se është vdekjeprurëse. Kjo është e lidhur me një moment kyç të jetës sonë që lidhet me shëndetin domosdoshmërinë. Ky që është Gjinua nuk e hap gojën, ka ditë që flet e flet sikur s’ka pandemi nuk ka rënë tërmet nuk janë sfida të mëdha që ndikojnë drejtpërdrejt, por flet se jemi në vitin 2009 2005 1992, do t’ju bëj këtë do t’ju jap këtë. Veç dezinformimeve që kanë munguar asnjë fjalë për tërmetin, ai është në autobus. Nëse ata e marrin detyrën e vaksinimit dhe rindërtimit nuk do të vazhdojnë siç e kemi vazhduar ne”, tha Rama./ Opinion.al

Pas