Aktualitet

Basha akuzon Tahirin. Komunikoi me trafikantet e droges.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:22 - 30/10/15 |
root

E ka ruajtur per ne fund te emisionit denoncimin e tij me trondites Kreu i PD Lulzim Basha. Ai ka treguar para kamerave nje dokument qe la te kuptohet se vjen prej sherbimeve partnere. Basha tha se sipas tij, Ministri i Brendshem Tahiri ka sqaruar trafikantet e droges se ndalimi i tyre ishte bere jo nga policia por nga sherbimet e tjera. Fakti qe policia e Durresit ka qene refuzuese ne aksionin ku merrnin pjese edhe Prokuroria e Krimeve te Renda dhe SHISH u be publik ne Opinion.al qe heret ne mbremje. Tahiri e mohoi kete lajm, por ai nuk eshte shprehur ende per akuzen e Bashes.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Pas