Kryesore

Basha: 60 shqiptarë vdiqën në një javë, Rama bën meme në Instagram


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 17/11/20 |
Al Do

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama për situatën e pandemisë.

Në një postim në Twitter, Basha ka sjellë në vëmendje viktimat e shënuara gjatë një jave si pasojë e pandemisë dhe shton se ndërkohë kryeministri i vendit sipas tij dëfrehet duke bërë meme në Instagram.

Mbi 60 njerëz vdiqën këtë javë nga virusi, mbi 60 familje të dërrmuara po qajnë dhe vajtojnë sonte të dashurit e tyre, ndërsa kryeministri i pandjeshëm dëfrehet duke bërë meme në Instagramin e tij. Ditë e trishtuar për vendin tonë!”, shkruan Basha.

Ky reagim i kryedemokratit vjen pas një postimi të kryeministrit Rama në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas