-Shëndeti

Bark i sheshtë, ja ushqimet që duhet të konsumoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 09/09/15 |
root

Nëse doni të keni një bark të sheshtë e të bukur duhet të hani ushqime, që janë të pasura me kalcium. Sipas studiuesve është natriumi i cili lejon ruajtjen e ujit në trup, ndërsa ushqimet me kalciumi bën të mundur largimin e tij. Për një bark të rrafshët duhet gjithashtu të konsumoni ushqime si brokoli, lakra, kërpudha si dhe frutin e portokallit. Këto ushqime këshillohen për shkak se janë shumë të pasura me fibra që treten shpejt, por mbi të gjitha ju largojnë urinë.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas