Aktualitet

Bardhi nxjerr videon e Nokës: Kryetari dhe kryesia mbledh Kuvendin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 12/11/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi publikoi deklaratën e deputetit Flamur Noka për rregullat që duhen ndjekur për mbledhjen e Kuvendit.

Në një dalje nga selia blu, Bardhi tregoi për gazetarët deklaratën e Nokës në datën 29 Tetor, ku u shpreh se “firmat do të depozitohen në protokoll dhe më pas i takon kryetarit dhe Kryesisë të mbledhin Kuvendin.”

“Partia nuk është as kasafortë, as bunker. Ju lutem, depozitoni kërkesën në protokollin e PD, jepuni mundësinë institucioneve dhe të mbledhim Kuvendin. “- ishte ftesa e Gazment Bardhit, duke iu referuar qëndrimit të para pak ditëve të deputetit Flamur Noka. “Nëse dikush ka vendosur të veprojë si celulë apo ilegalitet, është i lirë të veprojë, por jo në emër të demokratëve dhe jo në emër të PD”- tha Gazment Bardhi.

Pas