Politikë

Bardhi-Metës: Edhe më keq do të bëhet për hallexhinjtë e Gjirit të LalzitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:35 - 25/01/22 |
Opi Nion

Kanë vijuar replikat mes Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi dhe Presidentit Ilir Meta. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Bardhi thotë se situata do të bëhet edhe më keq për “për hallexhinjtë e Gjirit të Lalzit dhe të Surrelit”.

Teksa publikon një video të Presidentit teksa kërcënon krerët e partive politikse nëse vjedhin votat më 245 prill, Bardhit thotë se Meta me veprimet e tij po ndihmon kryeministrin Edi Rama.

Reagimi i Bardhit

Rëndë, shumë rëndë zoti President! Edhe më keq do të bëhet për hallexhinjtë e Gjirit të Lalzit dhe të Surrelit, që janë bërë bashkë kundër PD! Një kërkesë kam: Bëji një analizë edhe fjalive të tjera të miat për shërbimin që, bashkë me hallexhiun tjetër, i bëni padronit në qeveri. E vërteta nuk fshihet dot pas hartimeve të gjata, pa përmbajtje dhe pa argument.

Pas