Kryesore

Bardhi-deputetes socialiste: Ti je hajdute kokë e këmbëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 24/11/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate dhe akuza, midis përfaqësuesve të PD dhe PS, mbledhja e përbashkët e Këshilli për Legjislacionin dhe Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut.

Ka qenë Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ai që ka shpërthyer ashpër ndaj deputetes së Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, i cili e ka quajtur këtë të fundit hajdute.

Gjithçka nisi teksa deputeti Enkelejd Alibeaj, parashtronte pyetjet e tij për kreun e SPAK, Arben Kraja, ku ka ndërhyrë deputetja e PS-së, Ermonela Felaj, e cila ka kërkuar që pyetjet të jenë specifike dhe jo analiza.

Pjesë nga debate:

Ermonela Felaj: Kërkoni të dhëna sasiore.

Enkelejd Alibeja: Këto diskutime janë të rëndësi.

Gazment Bardhi: Ermal Pishtari është patronazhisti i zotit Kraja, nuk jeni juve, ju jeni Ermonela.

Ermonela Felaj: Sado që ti mund të jesh subjekt i veprës penale.

Gazment Bardhi: Po lere veprën penale. Ti je hajdute kokë e këmbë, vjen këtu, na tregon ne rregulloren. Po na le rehat. Na ndërhyn këtu. S’keni nevojë të ndërhyni.

Pas