-U tha në Opinion

Banda që ekziston akoma që nga viti 1997


               Publikuar në : 23:25 - 07/03/19 |
geliano fataj

“Banda e Gaxhit është më aktive edhe sot. Pjesëtarë të kësaj bande, madje ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Vlorë javët e fundit kanë sjellë në skenë pjesëtarë të bandës së Gaxhait. Armando Sulejmani, i cili ishte i plagosuri i atentatit të fundit në Vlorë dhe Sokol Sinamati i cili është një personazh tjetër që ndodhet në Belgjikë kanë rikthyer edhe njëherë në skenë”.

Ishte kjo deklarata e gazetarit Artan Hoxha në emisionin Opinion, teksa foli për bandat e ’97.

Sipas tij bandat e tjera në vend të asaj kohe u zhdukën. “Vetëm në Vlorë janë 74 të vrarë të cilët kanë pjesëtarë të grupeve kriminale ose të vrarë në luftime, ë atentate në pengmarrje”, theksoi më tej gazetari. / Opinion.al 

LEXO EDHE- Artan Hoxha: Ju tregoj bandat kryesore të ‘97

 

Pas