Politikë

Balluku batuta me Këlliçin: Më ke ndjekur këmba-këmbës, por…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:54 - 21/02/22 |
Opi Nion

Ka shkaktuar të qeshura batuta e ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku ndaj deputetit Belind Këlliçi në Komisionin Hetimor për Inceneratorët.

Këlliçi e ka pyetur nëse Balluku ka zhvilluar një takim elektoral në inceneratorin e Tiranës, por Balluku ka mohuar këtë gjë, teksa shtoi se deputeti ka ndjekur çdo lëvizje të saj për t’a kapur në konflikt interesi.

Belind Këlliçi: A keni zhvilluar takim elektoral brenda në Landfill dhe a keni marrë suport nga koncesionari i Tiranës?

Belinda Balluku: Nuk ia kam lejuar vetes të futesha në landifll duke qenë se kisha konflikt interesi dhe ti më ke ndjekur këmba-këmbës për të më kapur në konflikt interesi, po s’ia ke dalë, kjo ishte për mbyllje dhe sigurisht nuk kam marrë asnjë mbështetje financiare nga ndonjë subjekt që mund të kem konflikt interesi dhe e deklaroj me përgjegjësi të plotë,

Jorida Tabaku: Ta kishe bërë këtë koment më parë që të kishin qeshur dhe disa kolegë që s’iu kishte qeshur buza më parë./Opinion.al

Pas