Kryesore

Inceneratorët/ Kryemadhi sulmon Komisionin: Duket si marrëvshja Rama-BashaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 21/02/22 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka sulmuar Komisionin Hetimor për Inceneratorët, i cili vijon marrjen në pyetje të ministrave dhe krybashkiakëve.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Kryemadhi shkruan se zhvillimet në komisionin hetimor parlamentar duken si vazhdim i marrvëshjes Rama-Basha.

Nddër të tjera, kryetarja e LSI shkruan se “loja politike mes qeverisë dhe kunat-opozitës nuk duhet lejuar të deformojë drejtësinë e re!”

Kryemadhi i bën thirrje SPAK të hetojë për incenratorët dhe të tregojë nëse jemi një shtet i së drejtës.

Reagimi i Kryemadhit

Besoj e mbani mend 17 Majin kur Basha braktisi demokratët në çadër për të bashkëqeverisur me Ramën.

Zhvillimet në komisionin hetimor parlamentar po duken fiks si një vazhdim i kësaj lidhjeje të veçantë e të fshehtë.

Zbardhja e së vërtetës për inceneratorët nuk duhet të dështojë, siç dështoi mbrojtja e Teatrit Kombëtar.

Loja politike mes qeverisë dhe kunat-opozitës nuk duhet lejuar të deformojë drejtësinë e re!

Inkurajoj SPAK të veprojë mbi faktet pa humbur kohë! Këtu ndahet historia, duke treguar nëse jemi duke ndërtuar një shtet të së drejtës evropiane, apo drejt instalimit final të kapjes së shtetit, drejtësisë, opozitës.

Pas