Aktualitet

Ballkani i Hapur/Berisha: Rama po vepron si agjent influent i Kremlinit në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 22/08/22 |
Opi Nion

Akuza të forta ka hedhur ditën e sotme kreu i PD, Sali Berisha, për kryeministrin Edi Rama, për të cilin tha se me projektin e Ballkanit të Hapur po kërcënon sigurinë kombëtare të vendit.

Berisha më tej shtoi se Rama po vepron si agjent influent i Kremlinit në Tiranë, me Ballkanin e Hapur.

“Ajo për të cilën unë jam këtu është se ka një projekt tjetër madhor, për Ballkanin, projekt serbo-rus e ky është Ballkani i Hapur.

Shqiptarët e dinë se ky projekt u mbështet para dy muajve haptas publikisht me gjithë potencialin e tij nga ministri i Jashtëm rus Lvrov. E ky projekt mbështetet fuqimisht nga vasali i Vucic në Tiranë, Edi Rama.

A nuk është ky një akt madhor kërcënimi të sigurisë kombëtare nga Edi Rama?

Pra ata që kërkojnë agjenturën në bunkere dhe tunele, e atje duhet kërkuar por problemi madhor për Shqipërinë e sigurinë kombëtare është e ajo sot është në krye të qeverisë së vendit.

Rama po vepron si agjent influent i Kremlinit në Tiranë me projektin Ballkani i Hapur”, tha Berisha në një deklaratë për mediat”-tha Berisha.

Pas