Kryesore

Balla: Presidenti mendon që zgjedhjet e pjesshme lokale të zhvillohen më 6 mars


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 19/01/22 |
Opi Nion

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një prononcim për mediat ka bërë të ditur se presidenti Meta mendon që zgjedhjet të zhvillohem më 6 mars.

Ai tha se zgjedhjet duhet të ishin zhvilluar brenda afatit 45-ditor dhe theksoi se data është e përcaktuar nga ligji dhe Kushtetuta.

Respekti ndaj kushtetutës është detyrim nga të gjitha institucionet. Zgjedhjet duhet të ishin zhvilluar brenda afatit 45-ditor. Dhe për ne nuk ka asnjë datë. Data është e përcaktuar nga ligjit dhe Kushtetuta. Nga presidenti jemi informuar edhe me institucionet përgjegjëse për zhvillim. Presidenti mendon që zgjedhjet duhet të zhvillohen në datën 6 mars”, -tha Balla./Opinion.al

Pas