Aktualitet

Balla ironizon listën e PD: Idrizi dhe Dule njëri sipër e tjetri poshtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 09/03/21 |
Opi Nion

Kryetari i grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla, në një deklaratë për mediat nga qyteti i Elbasanit ka folur për listën e kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike. Gjatë fjalës së tij, Balla tha se çfarë duan në listën e PD-së njëri sipër e tjetri poshtë, Shpëtim Idrizi dhe Vangjel Dule, apo Mediu dhe Dash Shehu.

Më tej ai ka komentuar listën e Partisë Socialiste, duke thënë se Najada Çomo dhe Luljeta Bozo janë pjesë e betejës që PS ka marrë përsipër ta çojë deri në fund.

“Besoj se çdo qytetar që ka parë listën e PD në Tiranë është një përmbyllje fatale e 30 viteve tranzicion të PD. Të shohësh në listë pazare të ulëta. Unë nuk e di se çfarë kërkojnë bashkë njëri sipër e tjetri poshtë, Shpëtim Idrizi dhe Vangjel Dule në PD. Nuk gjej dot një arsye, ndjesë se po flas në emër të një demokrati të Tiranës,. Nuk e di se cerarët kërkon Fatmir Mediu apo Dash Shehi në listat e PD. Najda Çomo dhe Luljeta Bozo janë pjesë të betejës, janë beteja që ne i kemi marrë përsipër për ti çuar deri në fund. Këta realisht kanë probleme me matematikën. Kodi zgjedhor e thotë qartë, në Elbasan janë 14 vende në Kuvend dhe kodi thotë që jo më shumë se dy vende shtesë, por të plotpjesëtueshme me 3. 14+2 bëjnë 16 nuk plotpjesëtohet me 3, që do të thotë 15. Ne do të na duhet në pedagogjiken e Elbasanit të shtojmë një klasë për PD për lëndën e matematikës. Se në Kukës ku janë 3 po të shtosh dy bëhen 5, nuk plotpjesëtohen që do të thotë mbeten tre ai çon 6. Kjo është tallje edhe me ata persona që i ka futur emrin, tani sot do ti marrë në telefon dhe do ti thotë m falni po nuk ju futa dot. E ka thënë Topalli, që Luli gënjen edhe për orën”, tha Balla./Opinion.al

 

 

Pas