Te Fundit

Balla: Berisha i ka shkaktuar shtetit shqiptar 414 milionë euro dëme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 19/05/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka reaguar përsëri pas shpalljes “non grata” nga SHBA të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla shkruan se Berisha është i përfshirë në dosjen korruptive të CEZ dhe se me veprimet e tij i ka shkaktura shtetit shqiptar 414 milionë euro dëm.

Balla thotë se për këtë çështje duhet të nisin hetimet duke filluar që nga ish-kryeministrit Berisha.

Reagimi

Afera CEZ është dosja më korruptive për Shqipërinë në këto 30 vite. Veprimet e Berishës i kushtuan 414 milionë euro dëme shtetit shqiptar. Kjo çështje nuk mund të mbyllet. Personat e përfshirë në këtë aferë duhet të hetohen duke filluar me Sali Berishën./ Opinion.al

Pas