Sport

Bajerini i Mynihut kurorëzohet kampion i Gjermanisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:01 - 16/06/20 |
Al Do

Bajerni i Mynihut është shpallur për herë të tetë radhazi fitues i Bundesligës gjermane.

Bavarezët mundën sot me rezultatin 1-0 Verder Bremenin. Një gol i realizuar në minutën e 43-të të pjesës së parë nga Robert Lewandoëski mjaftoi për të vulosur fitoren.

Me fitoren e sotme, djemtë e Hansi Flik kanë siguruar matematikisht kreun e kampionatit 2 javë para përfundimit.

Ky është titulli i 30-të i Bajernit të Mynihut dhe i teti radhazi.

Një meritë të veçntë ka padyshim, trajneri Flik, i cili arriti t’i shndërronte bavarezët në një skuadër të frikshme, pas një nisje të dobët të kampionatit.

Tashëm ata luftojnë për të realizuar “tripletën”. Kampionati u fitua, ndërkohë që tashmë synim është Kupa e Gjermanisë si dhe Kupa e Kampionëve. /Opinion.al

Pas