Kryesore

Babai i tij në listën e zezë të SHBA/Rakipi:Është i pastër,s’ka rekorde kriminale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 11/04/22 |
Opi Nion

Djali i Aqif Rakipit, Orlando Rakipi deputet i Kuvendit të Shqipërisë ka reaguar pas lajmit se babai i tij është shpallur “non grata” nga SHBA.

Rakipi mohoi që ai dhe babai i tij të kenë lidhje me ato çfarë shkruhen në njoftimin e bërë nga ambasada e SHBA në Tiranë.

Ndërsa i pyetur nga gazetarët nëse do të jetë i gatshëm të japë dorëheqjen për t’u përballur me drejtësinë, deputeti Rakipi është shprehur se është i hapur të bëjë gjithçka.

“Kemi lindur ne demokraci, jam pro amerikan dhe babai im po ashtu. Se di ca është ai lloj vendimi. S’na ka ndodhur kurrë ajo gjë. Babai im është super i pastër. Mund ta shihni s’ka asnjë rekord kriminal dhe se çfarë flitet. S’kemi lidhje me atë pjesë, që na thonë kriminel. Ne jemi të pastër, babai im është i pastër. ka ikur nga politika për diçka. Jam i hapur të bëjë gjithçka”,-tha ai.

Pas