Aktualitet

Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:32 - 06/11/15 |
b.f

TIRANË- Ministri i Brendshëm i Republikës Federale të Gjermanisë, Thomas de Mazière do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Thomas de Mazière do të pritet në 12:00 nga homologu shqiptar Saimir Tahiri.

Më pas do të jetë konferenca për shtyp e dy ministrave në orën 13:05
Në ora 13:30 ministri i Brendshëm gjerman do të takojë Kryeministrin Edi Rama. Kriza e emigrantëve dhe azilantët shqiptarë janë çështja kryesore e diskutimeve.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas