Bota

Avioni goditi një grup njerëzish, shkakton viktima dhe të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 14/10/18 |
el ida

Të paktën 3 persona kanë humbur jetën të dielën në Gjermaninë qendrore. Shkaktar u bë rrëzim i një avioni të vogël në shtetin Hesse.

“BBC” raporton se një avion i vogël i modelit Cessna goditi njerëzit që ishin mbledhur pranë një fushe ajrore në malin e Wasserkuppe, afër Fuldas, rreth orës 15:45 me orën lokale.

Sipas raportimeve paraprake, 2 të rritur dhe 1 fëmijë humbën jetën në aksident ndërsa 8 të tjerë u plagosën.

Avioni po përpiqej të ngrihej në ajër pas dështimit të tentativës për ulje në fushën ajrore.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërsa moti në kohën e aksidentit ishte i mirë./tvklan.al

Pas