Kronikë

Atentati në Vlorë, gjendet një makinë e djegur në Fier, dyshohet e autorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:13 - 18/08/22 |
Opi Nion

Një atentat është regjistruar mëngjesin e sotëm në autostradën Fier-Vlorë. Sipas neës 24 dyshohet se dy persona kanë ndërruar jetë,

Mësohet se është qëlluar me armë drejt një automjeti në lëvizje. Për pasojë makina ka dalë nga rruga.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe kanë nisur hetimet për të zbardhur dinamikën e atentatit.

Ndërkohë në  një makinë është gjetur e djegur në Frakull të Fierit, e cila dyshohet se i përket autorëve./Opinion.al

Pas