Kronikë

Atentati me dy viktima në Elbasan, momenti kur gjendet makina e djegur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:38 - 05/10/21 |
Opi Nion

Dy viktima është bilanci i atentatit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Lulzim Bitri dhe Ardjan ço;;aku u qëlluan me breshëri plumbash në hyrje të një lokali pranë një karburanti. Bitri humbi jetën në v end, ndërsa Çollaku humbi jetën ën spital.

Pas ngjarjes autorët dogjën makinën pranë metalurgjikut, në një rrugicë, që nuk duket të jetë shumë e banuar dhe janë larguar.

Dy viktimat e atentatit të djeshëm janë të lidhur me vrasje të bujshme të ndodhura më herët në Elbasan. Deri më tani policia ende nuk ka mundur të bëjë identifikimin e autorëve./Opinion.al

Pas