Aktualitet

Ambasadorja Kim: Tre prioritetet ku fokusohet puna jonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 05/10/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme, ambasadorja e  SHBA në vendin tonë, Yuri Kim ka qenë e pranishme në në mbledhjen e Institutit për vajzat dhe gratë në politikat e sigurisë kombëtare dhe ndërkombëtare.

Në fjalën e saj, diplomatja amerikane vuri theksin tek tre prioritete, demokracia, mbrojtja dhe biznesi.

“Puna jonë në ambasadën amerikane fokusohet te tre prioritete: demokracia, mbrojtja e biznesi. Institucionet e sigurta janë të nevojshme për sundimin e ligjit, zbatimin e Reformës në Drejtësi, institucionet, biznesi”, u shpreh ambasadorja Kim./ Opinion.al

Pas