Bota

“Asnjë rast i ri”, një tjetër vend europian drejt fitores kundër Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 23/05/20 |
el ida

Në Kroaci gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë rast i ri me koronavirus.

Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile u shpreh se 121 persona janë të infektuar aktivë, ndërsa gjashtë prej tyre janë duke u trajtuar me respiratorë.

“Sot i gëzohemi numrit, të cilin e kemi arritur me përgjegjësi dhe disiplinë, zero të infektuar të rinj”, ka shkruar në Twitter, Ministri kroat i Shëndetësisë, Villi Berosh.

Në Kroaci kanë humbur jetën 99 pacientë nga koronavirusi, teksa në total, autoritetet kroate kanë testuar mbi 60,000 persona./Opinion.al

Pas