Te Fundit

Artan Lame nën akuzë, PD: Vodhi miliona nga tenderat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 19/10/15 |
b.f

TIRANË- Të gjitha akuzat e artikuluara këto ditë nga PD-ja për kreun e ALUIZNI-t Artan Lame, sot janë përpiluar në një akt-padi ndaj tij dhe janë dorëzuar në organin e akuzës. Sipas PD, Lame ka nxjerrë nga arka e shtetit 1.5 milionë USD për matje të kryera më parë. Tenderi është fituar nga bashkëshorti i Drejtoreshës së Shërbimeve në Agjencinë e Legalizimeve, Brikena Dervishaj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas