Te Fundit

Nënë Tereza, kremtim apo pushim?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 19/10/15 |
b.f

A po pëson edhe dita e Lumturimit të Nënë Terezës fatin e shumë ditëve të shënuara të cilat më shumë se perkujtime janë kthyer në ditë pushimi absolute kryesisht për administratën? Faktet janë domethënëse. Sot në vitin e 12-të të Lumturimit të Nënë Terezës, solemniteti i kësaj dite është katandisur në dy fjalime kortezie nga kryeministri Rama dhe Ministri i Mireqenies Blendi Klosi si dhe një urim nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Shumë pak për një emër të madh si Nënë Tereza, por që duket se do të ketë fatin e shumë figurave të kombit, të cilët kujtohen e shumta nëpër forume të lodhura, edhe pse veprën e kanë të madhe.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas