Aktualitet

ARRSH njoftim për gjendjen e akseve rrugore në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 13/01/21 |
Opi Nion

ARRSH ka dhënë njoftim zyrtar në lidhje me gjendjen e akseve rrugore në të gjithë Shqipërinë.  Pas ndërprerjes së reshjeve, duket se situata po shkon drejt përmirësimit.

Sipas ARRSH, rënie gurësh ka pasur vetëm në Elbasan-Rrogozhinë, ku është bërë ndërhyrja nga ana e autoriteteve dhe tashmë është e kalueshme.

ARRSH thekson aktualisht se të gjitha asket kryesore janë të kalueshme dhe pa probleme për qarkullimin rrugor.

STATUSI NGA ARRSH

📌Reshjet e shiut dhe të borës kanë pushuar duke sjellë një përmirësim të gjendjes së akseve .

👉Në segmentin rrugor Elbasan-Rrogozhinë (Paulesh) ka pasur rrënie gurësh, janë marrë masa menjëherë nga grupi i punës dhe është bërë pastrimi i plotë i aksit.

🚧 Vazhdon puna për mirëmbajtjen rutinë.

Nuk ka problememe me qarkullimin në të gjitha akset kryesore./ Opinion.al

Pas