Sport

Arrihet akordi, Messi kontratë dy-vjeçare me PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 10/08/21 |
Opi Nion

Është arritur marrëveshja mes Lionel Messit dhe Paris Saint Germain.

Gazeta franceze L’Equipe shkruan se ylli i futbollit do të nënshkruajë një marrëveshje fillestare dyvjeçare me gjigantët francezë.

L’Equipe dhe Le Parisien shtojnë se argjentinasi pritet të mbërrijë në Paris të martën pasdite.

Kalimi i Messit në Paris i jep fund periudhës së tij historike 20-vjeçare në Barcelonë.

Argjentinasi, i konsideruar gjerësisht si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, nuk arriti të nënshkruajë një kontratë të re me katalanasit.

Barcelona tha se gjendja e rëndë financiare e klubit dhe rregulloret e Fair Play të La Ligas (FFP) e detyruan që të mos i jepnin Messit një kontratë të re.

Kontrata e mëparshme e 34-vjeçarit, e cila skadonte në fund të qershorit, u zbulua nga gazeta spanjolle El Mundo që vlente 672 milionë dollarë dhe e bëri Messin lojtarin më të paguar në historinë e sportit.

Pas