Kronikë

Arrestohet shpërndarësi i kokainës, iu gjetën 89 doza dhe mbi 7000 euro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 24/03/20 |
el ida

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 43 vjeçar i cili dyshohet se shpërndante kokainë, në disa zona të qytetit.

Kështu, në kuadër të operacionit “Start 1”, u vu në pranga 43 vjeçari E.V.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 89 doza me kokainë, 7615 euro, 50.000 lekë të reja që dyshohet se ishin të përfituara nga shitja e kokainës, si dhe motorin që përdorte për të shpërndarë lëndën narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./Opinion.al

Pas