Bota

Arrestohet personi që u fotografua në zyrën e Nancy Pelosi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:51 - 08/01/21 |
Opi Nion

Personi që u fotografua i ulur në zyrën e Nancy Pelosit gjatë hyrjes të mërkurën në Capitol, është arrestuar nga policia. Mbi të rëndojnë tre akuza federale përfshirë edhe vjedhjen e pronës publike, sikurse kanë bërë me dije zyrtarët federalë.

Ata thanë se 60-vjeçari Richard Barnet nga Arkansas ka marr nga zyra edhe zarfa të postës nga tavolina e Pelosit.

“Ai la një shënim dhe mori disa nga zarfat e postës”, tha zyra e prokurorit në Washington, duke bërë të ditur se Barnet u arrestua mëngjesin e së premtes në shtëpinë e tij./Opinion.al

Pas