Kronikë

Arrestohet në Muriqan 32-vjeçari nga Kazakistani, kërkohej në GjermaniBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 16/07/22 |
Opi Nion

Një 32-vjeçar nga Kazakistani, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia kufitare në Muriqan.

Në pranga ka rënë A. K. 32 vjeç, lindur në Kazakistan dhe banues në Gjermani.

Arrestimi i tij është bërë me qëllim ekstradimin në Gjermani, pasi Gjykata Lokale e Kempten, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shkelje e ligjit për narkotikët”.

Pas