Kronikë

Arrestohet në Dubai Florenc Çapja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 29/05/21 |
Opi Nion

Është arrestuar në Dubai një emër i kërkuar për drejtësine shqiptare. Sikurse ben me dije Abc News eshtë fjala për Florenc Çapja, anëtar i fisit Çapja, i cili akuzohet për vrasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit në mars të vitit 2012 në Elbasan.

Për këtë ngjarje pak muaj më parë policia arrestoi edhe të afërmin e tij, 53-vjeçarin Ardian Çapja.

Kujtojmë se në vitin 2016, Florenc Çapja dyshohej të ishte shënjestra e një atentati në periferi të qytetit të Elbasanit, ku pati tre viktima dhe tetë të plagosur mes të cilëve dhe vetë ai. Mesohet se ai eshte arrestuar mbremjen e se enjtes, ndersa ende nuk ka njoftim zyrtar nga policia.

Kujtojmë se disa muaj më parë në Dubai u arrestua edhe Plarent Dervishaj një tjetër emër i njohur për drejtësinë shqiptare, por që pamundësisht të arritjes së një marrëveshjeje ekstradimi me Shqipërinë, ai u la i lirë./Opinion.al

 

 

Pas