Rajoni

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 18/01/21 |
Opi Nion

Mediat në Malin e Zi njoftojnë se autoritetet kanë arrestuar kryetarin e Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiç dhe disa punonjës të tjerë të administratës.

Sipas informacioneve, arrestimi i tyre ka ardhur për shkak se akuzohen për punësime partiake. Arrestimet janë ekzekutuar me urdhër Prokurorisë Themelore të Shtetit (ODT) në Ulqin.

Përveç Nrekiç, u arrestuan Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal (OO) të partisë DPS Ulqin;

Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit; Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit;

Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit./ Opinion.al

Pas