Kronikë

Arrestohet ish-zyrtari i Komunës së Shëngjinit, akuzohet për korrupsion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 27/03/21 |
Opi Nion

Policia ka vënë në pranga Agustin Gjinin, ish-zyrtar i Komunës së Shëngjinit, pasi akuzohet se për korrupsion.

Gjatë ushtrimit të detyrës si përgjegjës i Sektorit të Arkivit dhe Protokollit në ish-komunën Shëngjin, të ketë falsifikuar dokumentet, duke tjetërsuar një sipërfaqe toke në bregdetin e Shëngjinit, nga lloji i pasurisë rërë në arë.

Agustin Gjini ka mbajtur dhe detyrën e shefit të sigurimit në portin e Shëngjinit. Arrestimi i tij është bërë pasditen e djeshme nga Krimi Ekonomik./ Opinion.al

Pas