Politikë

Video/ Rama takon qytetarët në Shijak: Sa kam pritur të vijë kjo ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 27/03/21 |
Opi Nion

I ndodhur në Shijak, ku vizitoi familjet të cilave iu rindërtua banesa pas tërmetit, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar takime me qytetarët dhe biznese në këtë qytet.

Kryeministri shoqërohej nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, teksa u shpreh se qytetarët duhet të bëjnë edhe pak durim sepse nga nesër fillon edhe vaksinimi masiv i popullatës.

Në rrugët e Shijakut, Rama takoi mbështetës të PS të cilët uruan fitore në zgjedhjet e 25 prillit.

 “Sa e kam prit të vijë kjo ditë. Të ndimoftë Zoti”, shprehet një qytetarë gjatë takimit me kryeministrin.

Rama tha se të gjithë banesat individuale të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Bashkinë Shijak, pjesë e Programit të Rindërtimit kanë mbaruar së ndërtuar dhe 567 familje janë rikthyer në shtëpitë e tyre të reja./ Opinion.al

Pas