Aktualitet

Arrestohet ekstremisti britanik, nxjerr Kuranin në vend të ID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 19/11/15 |
root

Dy qytetarë britanikë janë vënë në pranga në Hungari pasi ishin nisur për t’iu bashkuar ISIS, raporton “The Telegraph”.

Simon Keeler dhe Trebor Brooks u arrestuan teksa po hipnin në tren për në Rumani, por tw dy ishin dënuar nga Britania e Madhe për shkak se donin të shkonin në Siri. Ata ishin  përzënë nga shteti britanik për shkak të problemeve të shpeshta me ligjin.

Por çudia është se Brooks i cili njihet për ekstremizmin e tij ka ofruar Kuranin kur i kanë kërkuar një mjet identifikimi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas