Aktualitet

Arrestohet autori i 6 grabitjeve në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 06/10/20 |
Al Do

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 27-vjeçar i cili dyshohet se ka kryer të patën 6 grabitje gjatë muajve të fundit.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Elbasan vunë në pranga 27-vjeçarin me iniciale E.S pasi ai ishte shpallur në kërkim kombëtar.

Gjykata e Shkallës Parë Elbasan ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”, pasi ky shtetas dyshohet se është autori i 6 vjedhjeve në banesa dhe lokale në qytetin e Elbasanit, gjatë periudhës korrik-shtator 2020.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas