Kronikë

Arrestohet 51-vjeçari që dogji shtëpinë e dhunoi gruan, si gënjeu para…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 29/05/20 |
Opi Nion

Një  51-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi akuzohet se i ka vënë zjarrin banesës dhe ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes Gj.Simaku, 44-vjeçe.

I arrestuari është identifikuar si Aliosha Simaku, banues në fshatin Rreth Libofshë. Por, ditën e djeshme, 51-vjeçari u shpreh para mediave se shkak ishte bërë një shkëndijë elektrike dhe kërkonte ndihmë.

Me sa duket pas hetimeve ka rezultuar  se 51-vjeçari është përgjegjësi i zjarrvënies që e la familjen të pastrehë./ Opinion.al

Pas