Aktualitet

Arrestimi i shoqëruesve të Tahirit,Basha:Asgjë s’leviz pa lejen e bablokut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:40 - 04/07/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me Operacionin :Shpirti: të finalizuar të premten, ku ndër 38 të arrestuarit ishin dhe 2 bodigartët e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në një postim në Twitter, Basha shkruan se të gjithë e dinë se asgjë nuk levizte e nuk leviz pa lejen e bablokut

“Tahiri? Bodigardët e Tahirit? What’s new??????? Të gjithë e dinë se asgjë nuk levizte e nuk leviz pa lejen e bablokut!!! Të gjithë”, shkruan Basha.

Operacioni ndërkombëtar “Shpirti” u realizua njëkohësisht në 4 shtete, dhe u finalizua të premten me 38 të arrestuar, mes të cilëve një prokuror, një drejtor dhe tre zyrtarë të lartë të Policisë shqiptare./Opinion.al

Pas