Aktualitet

Arrestimi i Kajmakut, Balla: Ligji të godasë këdo, ka vite që s’është pjesë e PSBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 14/06/22 |
Opi Nion

Kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka dhënë një deklaratë për mediat këtë të martë nga kryesia e Kuvendit.

Balla është pyetur nga gazetarët nëse ka PS një qëndrim për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmakut, i cili u kap me me 20 kg kokainë në Itali.

Balla tha se sa herë ligji funksionon mbi këdo, PS përshëndet organet e drejtësisë dhe Policisë, ndërsa nënvizoi se Kajmaku prej kohësh nuk është më pjesë e Partisë Socialiste.

A ka qëndrim PS për arrestimin e Agim Kajmakut?

Taulant Balla: Sa herë ligji funksionon mbi këdo, PS përshëndet organet e drejtësisë dhe Policisë. Edhe në këtë rast jemi të qartë, ligji duhet të godasë këdo. Agim Kajmaku prej kohësh nuk është më pjesë e Partisë Socialiste.

Pas