Aktualitet

Armët e gjetura te Martinajt, pse s’pati të shoqëruar? Manja:Përgjegjës për policinë ÇuçiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:15 - 27/12/22 |
Opi Nion

Në një dalje për mediat pas mbledhjes se qeverisë, ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, u pyet nga gazetarët se pse nuk pati asnjë të shoqëruar pasi në ‘Kështjellën’ e familjes Martinaj u gjet arsenal armësh.

Manja tha se repekton ndarjen e pushteteve dhe se ministri përgjegjës për policinë është ai i Brendshëm Bledi Çuçi.

 “Unë jam ministër i Drejtësisë i Qeverisë Rama dhe besoj fort në ndarjen e pushteteve dhe me këtë çështje po merret policia dhe institucionet përgjegjëse. Edhe për Policinë ka një ministër përgjegjës dhe ai Bledi Çuçi”, tha Manja.

Pas